Нажаль на сьогоднішній день в Україні широко поширилось так зване "Повітряне піратство", коли в день проведення змагань виставляють найрізноманітніші пастки для відлову спортивних голубів, які повертаються додому. Голуб, який долає велику відстань, природно змушений сісти, щоб напитися чи перепочити і саме цим користаються зловмисники. Голубоводи України прикладають дуже багато зусиль щоб виховати справжніх спортсменів, вкладають у це свій час і душу, і тому, дуже прикро, що часто такий голуб по неволі опиняється у чужих руках. Всеукраїнська національна федерація аматорів поштово-спортивного голубівництва закликає клуби України в міру своїх можливостей боротися з такими випадками і унеможливлювати подальший продаж таких голубів.

      Так, деякі голубоводи не затримують у себе птахів і шукають способи повернути голуба власнику, якщо той не в змозі самостійно долетіти додому через свій стан. Але таких людей одиниці. Переломити ситуацію можна тільки спільними зусиллями, не прикриваючи недобросовісних голубоводів, а навпаки, викриваючи їх.

       Не забувайте, що завтра можуть зловити і Вашого голуба!

 

На сьогоднішній день Всеукраїнська національна федерація аматорів поштово-спортивного голубівництва ініціює обговорення законопроекту про внесення змін до адміністративного, а можливо і до кримінального, кодексу України про притягнення до відповідальності осіб, які незаконно відловлюють птицю за допомогою спеціальних засобів (заводських або саморобних).  Просимо усіх небайдужих надсилати свої пропозиції (бажано юридично обґрунтовані) на офіційну адресу Федерації.